18.februāris Latvijā

Papildināts plkst. 14.05 Deputāti tomēr raduši risinājumu. Iepriekš deputāti plānoja atļaut vēl līdz 1.jūnijam tirgot cigaretes bez brīdinošajiem attēliem, tomēr vēlāk viedokli mainīja un noteica, ka šādas cigaretes varēs tirgot vēl tikai līdz 1.martam, bet pēc tam, ja tirgotājs tomēr vēlēsies realizēt vēl neiztirgotās paciņas bez brīdinošajiem attēliem, viņam pašam būs jānodrošina to aplīmēšana.

2.lasījumam iesniegtais priekšlikums

Balsojums

Iepriekš tika ziņots, ka Saeima konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu, līdz 1.jūnijam pagarinot termiņu, līdz kuram iespējams tirgot cigaretes bez krāsainiem brīdinājumiem par to kaitīgumu veselībai.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija vakardien, 17.februārī steidzamības kārtā iesniegusi un šodien, 18.februārī Saeima 1.lasījumā devusi teju 100% atbalstu likumprojektam „Grozījums likumā „Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu””.

Grozījums industrijai ļautu pārdot milzīgu daudzumu vecā noformējuma (bez brīdinošiem attēliem) cigarešu, tā liedzot lielam skaitam cilvēku saņemt patieso informāciju par šo nāvējošo produktu. FM un industrija tā varbūt iegūs kādu naudu, bet zaudējumi būs neinformētiem cilvēkiem un valstij ilgtermiņā.  Īpaši šie grozījumi ir nepieņemami  tāpēc,ka par to, ka no š.g. 1.marta būs aizliegts pārdot vecā noformējuma cigaretes, bija zināms jau gandrīz divus gadus un norma likumā ir stājusies spēkā 01.09.2008. (skatīt Pārejas noteikumu 16.punktu)! Jāatzīmē, ka Koalīcija Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijai kategoriski noraidošo nostāju pauda jau 26.01.2010., taču likumprojekta tekstā Koalīcijas viedoklis nav iekļauts.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: